Hakkımızda

Firma Profili

Firmamız İnşaat Mühendisi ve Maliyeci Hikmet CEBECİOĞLU tarafından 1982 yılında bir aile şirketi olarak Ankara Merkezli kurulmuştur. Daha sonra İnşaat Mühendisliği, İç Mimarlık ve İşletme dalında Yüksek Lisans öğrenimlerini tamamlayan oğulları Nafiz Gürkan CEBECİOĞLU, Fatih Gürhan CEBECİOĞLU ve Çağlar Göktan CEBECİOĞLU'nun katılımları ile şirket ortakları teknik ve ekonomist kişilerden oluşmuştur. Firmamız teknik ve ekonomist ortaklarının yanı sıra, ayrıca bünyesindeki ehil ve seçkin kadrosuyla birlikte İnşaat sektöründe kamu kurumları ile özel ve tüzel kuruluşlara hizmet vermektedir. Bu güne kadar mülkiyeti kendine ve ortaklarına ait bina ve tesisler de dahil pek çok resmi kurumlara ve özel sektörlere, geniş kapsamlı ve özellik arz eden çok sayıda bina inşaatları tefriş ve dekorasyon işleri yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir.

Şirketimizin kuruluşundan bu güne kadar Kamu Kurum ve kuruluşları ile özel sektörlere yapımını taahhüt ettiği tüm işleri; sözleşmesine, projesine, şartnamesine, tekniğine, fen ve sanat kaidelerine uygunluğunu temin etmeye, süresi içerisinde; hatta şartlar elverdiğince süresinden de önce tamamlamaya karşılıklı güven ve iyi niyet kaidelerine riayet etmeye özen göstermek müşterilerinin güvenini ve beğenisini kazanmak ve bundan asla ödün vermemek, en başta gelen temel prensibi olmuştur.

Firmamızın bu temel prensipleriyle birlikte, güvenilirliğinden ve saygınlığından asla ödün vermeme ve devamlılığını muhafaza etmek çabasında olması, hedeflediği noktaya ulaşmasında ve her geçen gün başarı profilinin yükselmesinde en önemli etken olmuştur.

Bunlardan ayrıca, hem şirket ortaklarının teknik ve ekonomist, hem de çalışanlarının işin ehli ve uzmanı olmaları da, “Başarı çalışmak ile, çalışmak ekip ile ”sloganımızı gerçekleştiren ve şirketimizin başarı grafiğini yükselten önemli unsur olmuştur.

Firmamızın asla ödün vermediği bu prensiplerinden dolayıdır ki, resmi kurumların özel sektörlerin güvenini kazanmış ve olumlu imaja sahiptir. Bu bağlamda, Firmamız iş yaptığı resmi kurumların ve özel sektörlerin beğenisini kazanmış ve pek çok resmi kurum tarafından başarı ve güvenirlik sertifikasıyla ödüllendirilmiş, hatta tercihen iş yaptırmaya layık bulunmuştur.

Nitekim, Firmamız NATO GÜVENLİK BELGESİNE sahip olması dolayısıyla Resmi Kurumların ve Özel Sektörlerin özellik ve güvenlik arz eden mahiyetteki pek çok bina ve tesislerini yapmıştır.

Firmamız kuruluşundan bugüne kadar olduğu gibi aynı prensiplerinden asla ödün vermeden çalışmaya ve müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Saygılarımızla.

Kalite Politikamız
  • Yapı - Taş Grup Şirketleri ile müşterileri arasında ve kendi bünyesinde iletişim sistemi kurmak ve devamlılığı sağlamak.
  • Tasarladığı tüm projeleri şartnamesine, tekniğine, fen ve sanat kaidelerine uygun şekilde yapımını gerçekleştirmek.
  • Müşteri taleplerini zamanında, en ekonomik ve güvenilir şekilde karşılamak, verilen hizmetten taviz vermemek ve kalitenin sürekli iyileşmesi için önlemler almak.
  • Mevcut tüm kaynaklarımızı işletmenin iş kapasitesini arttırmak, büyümesini ve gelişmesini sağlamak için kullanmak.
  • Çalışanlarımızın bilgi, beceri ve yeteneklerini yükseltmek için eğitim çalışmaları yapmak.
  • Faaliyet konularında gelişme ve yenilikleri takip ederek, uygulanabilirliği araştırmak, faaliyetlerimiz süresince çevreye saygılı olmak.
  • Yapı - Taş Grup personelimiz ile birlikte Yönetmelik ve şartnamelerdeki tayin edilmiş esasları tavizsiz şekilde uygulamanın en temel görevimiz olduğu hakkında bilinçli olmasını sağlamak. Bu sebep ile oluşturduğumuz kadrolarımızda, tecrübeleri ile sektörde isim yapmış kariyer sahibi elemanları bulundurmak ve tecrübelerinden de istifade etmek ve bunları işimize yansıtmak suretiyle Firmanın ülkemiz genelinde ve kendi sektöründe (inşaat sektöründe) rekabet gücüne sahip kılmak, kuvvetli temeller üzerinde sürekli gelişmeyi hedeflemiş olmak.
  • En büyük idealimiz, firmamızın gelişmeye odaklanmış özelliklerini muhafaza ile, karşılıklı memnuniyeti sağlamak; önem verdiğimiz kalite, güven ve fonksiyonellik deneyimlerimizi, hizmeti verirken mümkün mertebede en iyi, en kaliteli ve en ekonomik olacak şekilde kullanmak, tüm bunları korumak ve devamlılığını sağlamak.